zrakový screening 29.4.2022Datum konání:
29.4.2022
       
   
     
 

 

 

Vážení rodiče!                                                                                               

Rádi bychom Vás upozornili na preventivní vyšetření zraku pomocí přístroje Plusoptix S09, který dokáže odhalit příčiny zrakových vad u dětí již od šestého měsíce jejich věku. Od roku 2010 v Pardubickém kraji probíhá plošná zraková prevence přímo v mateřských školách. Děti jsou s předchozím souhlasem rodičů automaticky vyšetřeny ve své MŠ.

·        Jak vyšetření zraku probíhá? Na oči dítěte se ze vzdálenosti jednoho metru zacílí kamera s obličejem panáčka. Dítě při vyšetření vedeme k tomu, aby se podívalo do středu obrazovky na nosík panáčka. Jakmile dítě upře zrak na tento bod, kamera sejme odraz infračerveného světla od očního pozadí a vyšetření je hotové. Kamera má navíc doprovodné světelné a zvukové efekty, které dokáží upoutat pozornost i malého či nespolupracujícího dítěte.

·         Po vyšetření dostává dítě do svého zdravotního průkazu razítko s logem zrakového screeningu. Tímto jednoduchým opatřením získává pediatr informaci o tom, zda Vaše dítě prošlo preventivním vyšetřením zraku a v jakém stavu jeho zrak je. V případě, že dítě do věku dovršených 5 let neprojde zrakovou prevencí, může pediatr doporučit dodatečné vyšetření zraku.

·        Preventivní vyšetření zraku v naší MŠ bude probíhat v pátek 29. dubna 2022 od 8.30hod.

·        Vyšetření zraku je bezplatné, zrakovou prevenci dětem opětovně hradí obec Čepí.

V případě zájmu vyplňte formulář „Souhlasu se zrakovým screeningem“ a v den zrakové prevence přineste zdravotní průkazy Vašich dětí.                              Děkujeme